Jak czyścić żaluzje drewniane?

To pytanie zadajemy sobie przy zakupie żaluzji. Jak czyścić żaluzje i czy w ogóle można je czyścić? Żaluzje dobieramy do wyglądu pomieszczenia. Możemy dowolnie dobrać kolor zasłony okiennej aby jednolicie pasowała do całości lub pokusić się o delikatne odcięcie, kontrast.

W obu przypadkach nieuniknionym będzie wyczyszczenie żaluzji.

jak-czyscic-plisy

Żaluzje są bardzo modnym produktem, należy wspomnieć, że idealnie komponują się z wyglądem okien. Dodatkowy plus to ich używanie, niezwykle przyjemne i komfortowe. Do sprawnego działania całego systemu osłonowo-okiennego powinien być spełniony dość ważny warunek, a mianowicie czystość żaluzji Powinniśmy zdać sobie sprawę, iż produkt należy czyścić regularnie.

Jak każda osłona okienna, żaluzja wymaga częstego czyszczenia, dzięki czemu nie wchłania kurzu jak rolety. Brudna i zakurzona warstwa wierzchnia żaluzji, skutecznie odstręcza swoim wyglądem. Czyszcząc żaluzję powinniśmy zwrócić uwagę na otwory na żyłki prowadniczej, ponieważ to właśnie w tych miejscach zbiera się najwięcej brudu. Do czyszczenia żaluzji wystarczy wilgotna ściereczka. Czasami, żaluzja zostaje zabrudzona czymś innym, aniżeli kurz, dlatego w wypadku plam powinniśmy użyć letniej wody ze specjalnym płynem do czyszczenia zaimpregnowanych materiałów.

Cykliczne czyszczenie żaluzji wydłuży żywotność produktu.