Plisy okienne – kiedy warto je zamontować?

Nieważne, czy mieszkamy w ścisłym centrum, na obrzeżach miasta czy na wsi – wszyscy potrzebujemy czasem odrobiny prywatności! Duże okna wpuszczają mnóstwo światła, jednak są sytuacje, gdy zależy nam na ich zasłonięciu. Jeszcze do niedawna w każdym domu królowały ciężkie zasłony, obecnie trudno wyobrazić sobie pomieszczenie bez rolet lub żaluzji. A plisy? Łączą w sobie funkcjonalność rolet i żaluzji oraz modny wygląd. To rozwiązanie z pewnością świetnie sprawdzi się także u Ciebie!

Plisy okienne – dlaczego to najlepsze rozwiązanie?

Charakterystyczne plisy, czyli rolety plisowane to rodzaj przesłony okiennej, umożliwiającej regulowanie ilości wpadającego do wnętrza światła. Posiadają specjalny mechanizm, za pomocą którego możliwe jest sterowanie nie tylko powierzchnią, ale również wysokością plis – dzięki temu możesz dopasować je idealnie do własnych potrzeb. Tradycyjne rolety i żaluzje umożliwiają częściowe odsłonięcie okna, jednak zawsze odsłonięta jest dolna część. Rolety plisowane to nowoczesna wersja zazdrostek – możesz przesłonić zarówno górę, jak i dół oraz środek okna. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się biurach oraz mieszkaniach na parterze. Możesz bez problemu zasłonić okno przed wzrokiem sąsiadów i jednocześnie zapewnić sobie dostęp światła słonecznego poprzez odsłoniętą górną część okna. Z tego powodu nie tylko klienci indywidualni, ale również firmy chętnie wybierają plisy. Montaż (Rzeszów może skorzystać z naszej oferty) przebiega bezproblemowo i jest możliwy w dwóch wariantach: inwazyjnym oraz bezinwazyjnym. Oba te rozwiązania posiadają swoje zalety i wady, dlatego jeśli zastanawiasz się nad założeniem rolet plisowanych, warto zasięgnąć wcześniej rady u specjalisty.

Jeśli denerwują Cię masywne zasłony lub rolety, plisy to świetna alternatywa: są delikatne i jednocześnie solidnie wykonane, dzięki czemu spełniają swoje zadanie przy codziennym użytkowaniu. Duży wybór kolorów pozwala na uzupełnienie aranżacji wnętrza w dowolny sposób; możesz zdecydować się na delikatne plisy w stonowanych odcieniach lub postawić na kontrastowe kolory. Zależy Ci na pełnym zaciemnieniu? Plisowane rolety wykonane z zaciemniającego materiału umożliwią spokojny sen. Plisy – w przeciwieństwie do ciężkich zasłon – bez problemu wyczyścisz z kurzu, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku mieszkań alergików. Jeżeli cenisz sobie modne wykończenie i zależy Ci jednocześnie na pełnej funkcjonalności, wykorzystaj plisy – Rzeszów chętnie sięga po to rozwiązanie.

Wysokiej jakości plisy: Rzeszów i okolice

Jeśli chodzi o plisy i montaż, Rzeszów oraz całe województwo podkarpackie to tereny naszego działania. Pomożemy w wyborze najlepszych rolet plisowanych, doradzimy w sprawie montażu oraz przeprowadzimy wszystkie niezbędne prace – dzięki temu nie tracisz czasu na poszukiwanie fachowców. Stawiamy na najlepsze materiały, dlatego proponowane przez nas rozwiązania posłużą przez długie lata. Interesują Cię wysokiej jakości plisy? Rzeszów poleca usługi naszej firmy!