Roleta, a może żaluzja. Co wybrać?

Jak najlepiej przysłonić okno? Co wybrać roletę, a może lepsza będzie żaluzje. Tutaj nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Jak zawsze wszystko jest kwestią gustu i indywidualnych preferencji.

Wiele osób sądzi, że rolety i żaluzje są stosunkowo nowym wynalazkiem. Nic bardziej mylnego! Już w starożytności wykorzystywano obie formy zasłaniania okien. Egipcjanie byli zwolennikami rolet, do których wytwarzania stosowali naciągną trzcinę. Japończycy natomiast, preferowali żaluzje, które projektowali z modnego po dziś dzień, bambusa.

Ozdoba okien

Współcześnie rolety i żaluzje wciąż łączy kilka podobieństw. Po pierwsze oba rozwiązania mogą zdobić okno samodzielnie lub być praktycznym uzupełnieniem dla dekoracyjnych firan i zasłon. Po drugie, zarówno rolety, jak i żaluzje można dopasowywać do okien o rozmaitym kształcie i wielkości. Po trzecie – plusem jednych i drugich jest szeroka paleta barw. W porządku. Co jednak z różnicami? W poniższym tekście postaramy się bliżej przyjrzeć obu rozwiązaniom i wybrać to, które jawi się jako wygodniejsze i bardziej estetyczne.

Tekst przykładowy. Do zmiany! Skopiowany ze strony: https://www.homebook.pl/artykuly/1607/rolety-czy-zaluzje-jak-wybrac-odpowiednia-aranzacje-okien