Jak zaaranżować przestrzeń wokół okien na wiosnę?

Wraz z nadejściem wiosny do naszych mieszkań wpadać będzie więcej promieni słonecznych, ale też owadów. Zbliżające się ocieplenie to najwyższy czas, aby we właściwy sposób udekorować okna i tym samym ożywić wnętrze. Jeśli nie mamy chęci na duży remont pochłaniający czas i pieniądze, to warto zastanowić się nad praktycznymi plisami oraz moskitierami. Co warto o nich wiedzieć i co je wyróżnia od tradycyjnych rolet czy żaluzji?

Modne i efektowne plisy – Rzeszów i okolice

Można zamontować je na oknach o nietypowych kształtach, od trapezowych po trójkątne lub półokrągłe. Otwierają się w górę lub w dół, często jako rolety do zadań specjalnych określa się właśnie plisy. Postaw na wysokiej jakości produkt i profesjonalny montaż. Rzeszów to miasto, w którym znajdziesz OKNO-MAR – sprawdzonego producenta systemów osłon słonecznych oferującego m.in.rolety, żaluzje, moskitiery i plisy.

Plisy można ulokować w środkowej wysokości okna, co pozwala na podnoszenie i opuszczanie ich od połowy w górę lub w dół. W taki sposób wygląda ich standardowy montaż. Plisy zasłaniają w ten skuteczny pomieszczenia parterowe lub łazienki. Tym samym wnętrza chronione są przed wzrokiem przechodniów, a przy tym światło słoneczne nie jest blokowane całkowicie. Jak jeszcze odbywa się montaż? Można spotkać plisy zainstalowane do listwy przyszybowej, okiennej lub na ramę okna. OKNO-MAR, którego lokalizacją jest Rzeszów, zaprasza do kontaktu i skorzystania z kompleksowej oferty.

Do ochrony przed owadami i insektami

Cieplejsze dni sprawiają, że częściej wentylujemy pomieszczenia. Niestety uchylone okna lub otwarte drzwi to łatwiejsza droga wejścia do wnętrz dla nieproszonych gości. Owady oraz insekty bywają niezwykle dokuczliwe, dlatego warto pomyśleć o moskitierach. Za sprawą drobnej struktury oczek nie tylko powstrzymają owady, ale też nieczystości przedostające się z zewnątrz. Wykazują też odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz nie ograniczają widoczności za szybą. Warto postawić na ich montaż. Rzeszów to siedziba firmy OKNO-MAR, w której nasi doradcy wyjaśnią Ci, że zakup siatki zabezpieczającej, czyli najtańszy sposób zabezpieczenia okien, jest w praktyce kłopotliwy i nieskuteczny w zestawieniu z ochroną, jaką dają moskitiery.

Najpowszechniejsze są moskitiery ramkowe, które można zastosować na oknach standardowych, jak i w tych o nietypowych kształtach. Równie praktyczne są rozwiązania o konstrukcji rolowanej, które przypominają klasyczne rolety. Moskitiery znajdą zastosowanie jako zabezpieczenia drzwi balkonowych. Mocowane są na zawiasach do fasady lub futryny drzwiowej. W innych przypadkach warto zdecydować się na plisowane moskitiery, których montaż jest nieskomplikowany. Topakiety zsuniętej siatki ukryte w prowadnicach. Sam system zajmuje niewielką ilość miejsca. Całą konstrukcję można szybko zdemontować i zachować do kolejnej wiosny! Rzeszów i okoliczne miejscowości to obszar, na którym OKNO-MAR dostarcza i instaluje swoje systemy osłon.